Właśnie zakończył się ostatni cykl warsztatów krawieckich na terenie naszej gminy. Na minionym warsztacie świetnie ponownie się bawiliśmy projektując, krojąc, szyjąc…. Uczestnicy wykonali m.in. prezenty na święta dla bliskich: maskotki, mikołajowe skarpety i śliniaki. Poza tym uczyliśmy się podłożenia kopertowego – bardzo przydatnego w dekoratorstwie domowym, a polegającego na – jak się okazało nie takim prostym – uchwyceniu kątów prostych na przekątnych szablonu. Jeszcze więcej skupienia od uczestników wymagało uszycie poszewek na poduszki. Zadanie nie byłoby tak trudne, gdyby nie wypustka i kryty zamek:) Na zajęciach było mnóstwo śmiechu, anegdot o przygodach szyciowych i historiach rodzinnych związanych z krawiectwem. Okazało się, że każdy z nas ma we krwi coś z krawca. Co cieszy nas najbardziej – padło wiele pytań o kontynuację warsztatów po projekcie. Już dziś możemy zaprosić na krawieckie wieczory – zajęcia dla osób dorosłych – organizowane w domach kultury i świetlicach od lutego przyszłego roku.
Na podsumowanie warsztatów zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia grupowe – uczestnicy odszukajcie na nich siebie! 🙂 Niestety frekwencja na ostatnim warsztacie nie była tak wysoka jak na poprzednich spotkaniach, stąd nie wszyscy się na nich znaleźli. W całości projektu uczestniczyło ponad 60 osób z terenu gminy i z poza niej, co jest dla nas największym powodem do satysfakcji (projekt planowany był dla jedynie 30 osób). Bardzo dziękujemy uczestnikom warsztatów grup z Będzina, Dobrzycy, Mścic i Tymienia za wspólnie spędzone jesienne wieczory i zapał do szycia. Już dziś zapraszamy na podsumowanie projektu, które przeprowadzimy 9.12.2016 podczas spotkania Kulinarne dziedzictwo w potrawach wigilijnych organizowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie od godz. 10.00. Zaprezentujemy tam wykonane podczas warsztatów prace, opowiemy o projekcie i rozdamy uczestnikom dyplomy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatniego cyklu warsztatów przeprowadzonego w dniach 17-22. grudnia br.
Projekt został dofinansowany ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, której lokalnym operatorem jest Fundacja Nauka dla Środowiska.
DO ZOBACZENIA ponownie PRZY MASZYNIE!!!
instruktorki warsztatów: Paulina Kelm, Agnieszka Wielgus, Elżbieta Piskorz
zdjęcia: Paulina Kelm, Monika Zielińska, Ewa Makaś
tekst : Paulina Kelm